Jdi na obsah Jdi na menu
 


Death Knigh (part1/3)

 Death Knight

Obecně aneb jak funguje
Death Knight je velice zajímavá classa a docela odlišná od ostatních. Damage dáváte jak meele, tak spell - shadow a frost. U DK nenajdete ani manu, ani rage či energy, nýbrž runic power. Jak to funguje ? Ability a spelly se dělí na dvě části, jedna čerpá z run a druhá z runic power, který se právě nabíjí, když použáváte spelly nebo ability, které využívají runy.
Run máte celkem šest - dvě blood, dvě unholy, dvě frost. Pokusím se vám to vysvětlit, dejme tomu, že máte abilitu, která potřebuje od každé runy jednu, to znamená unholy, frost a blood. Abilitu použijete a v ten ráz máte na ty runy, které jste použili cooldown na deset sekund a použít je můžete zase až budou připraveny.
Mám cooldowny na všech runách, co mám dělat ? Samozřejmě musíte počkat, než cooldown na runách vyprší, ale mezi tím můžete používat ability a spelly, které nepotřebují runy, ale runic power. Runic power budete mít, jelikož jste použili abilitu nebo spell, který využívá runy. Takto funguje death knight, samozřejmě musíte si to vyzkoušet, ale doufám, že vám to alespoň urychlilo pochopení jak funguje.

Presence
DK má ti presence - unholy blood a frost. Je to v podstatě něco jako aura u paladina můžete mít zapnutou pouze jen jednu.
Blood presence zvyšuje damge done o 15% a z každého vašeho damage, který dáte jdou 4% do vašich hp, tedy pokud dáte hit za 10 000, healne vás to o 400 hp. Tuto presenci používejte vždy pokud damagujete.
Frost presence je na tankování, přidává 8% staminy, 60% armoru z vašeho equipu a snižuje všechen damage do vás o 8%.
Unholy presence, ta je v podstatě nevyužitelná, vždy pokud damagujete se vyplatí blood presence, tuto presenci používám jen pokud chci někde rychle pěšky dojít. Jinak zvyšuje tedy rychlost chůze o 15% a snižuje clobal cooldown o 0.5 sekund.
Přepínání mezi presencemi taky něco stojí, blood presence blood runu, frost presence frost runu a unholy presence unholy runu.

Runeforging
Jsou to v podstatě enchanty, které si můžete dát na zbraně. Nic to nestojí, stačí být v DK zóně u runeforge pece. Runeforge, který se naučíte je neměnný, co vás naučí trenér je vše, žádné další enchanty z runeforgingu nejsou.

Rasy
Jako jediná classa může být DK jakákoliv rasa, takže si můžete vybrat rasu která vám bude vyhovovat. Rozhodně vybírejte podle raciálek. Co se asi nejméně hodí je troll, já osobně jsem DK trolla ještě neviděl - je to nesmysl. Pokud si chcete přilepšit s dps, dobrá volba je orc, díky jeho raciálce, která vám při zapnutí zvýší damage. Pokud jste tank, tak buďto taurena kvůli stamině, i když stamina taurenův procentuální bonus staminy se bere pouze z basic staminy, to znamená, nehledí se na equip, jako byste byli nazí. Tauren není taky špatný do PvP díky jeho stunu. Pro tanky bych stejně přesto doporučil blood elfa díky Magic Resistance a Arcane Torrentu. Věřte mi nebo ne, ale když jsem se kolikrát chtěl jako tank zachránit Death Pactem a potřeboval jsem nutně runic power, použil jsem právě Arcane Torrent, který mi dodal manu.

Profese
Jak pro tanka, tak pro damage jsou profese dobrou volbou Jewelcrafting a Enchanting. Jewelcrafting kvůli velkým socketům a Enchanting pro jeho enchanty do ringů na attack power nebo staminu. Ovšem se dají profese nakombinovat jinak, Blackshmiting není také k zahození, záleží jen a jen na vás, já pouze kombinaci Jewelcrafting a Enchanting doporučuji, protože mi nejvíce vyhovuje a to proto, že si díky těmto universálním profesím usměrníte equip podle svého gusta.

Ability a Spelly
Raise Dead - Vyvolá ghoula, který bude bojovat po vašem boku jednu minutu. Cooldown trvá tři minuty. Tento spell je ovlivnitelný talenty i glyphy. Nepotřebuje runy ani runic power, je instantní.
Death Grip - Abilita, která přitáhne target k sobě. Funguje do vzdálenosti 30 yardů, nepotřebuje runy ani runic power. Má cooldown 35 sekund, ovšem cooldown se dá snížit v talentech.
Icy Touch - Potřebuje jednu frost runu, dá se vylepšit v talentech nebo pomocí glyphu. Nemá žádný cooldown. Při použití tohoto spellu dá do targetu damage a nahodí disease Frost Fever. Používá se v každé rotaci.
Plague Strike - Potřebuje jednu unholy runu, dá se zvýšit damage této ability glyphem a talenty. Při hitnutí targetu udeří damage a nahodí disease Blood Plague. Nemá cooldown, damage ability je fyzická, ne spell. Používá se v každé rotaci.
Death Strike - Tato abilita je velice důležitá a to pro to, že se díky ní death knight healuje. Podmínkou ovšem je, že musíte mít na targetu disease. Stojí jednu unholy a jednu frost runu, nemá cooldown. Dá se ovlivnit talenty a glyphem. Nepoužívá se pouze na healovaní, pokud jedete blood, je to hlavní abilita, kterou spolu s Heart Strike používáte.
Obliterate - Jak píše wowhead, brutální instantní útok. Ovšem, využívá se pouze ve frostu, jelikož pokud nemáte vytalentovaný Anninhilation, tak vám pokadé shodí disease z targetu. Stojí jednu unholy a frost runu, nemá cooldown a dá se ovlivnit jak glyphem, tak i talenty.
Scourge Strike - Unholy abilita, která je se použává v každém unholy stromu. Nemá cooldown a stojí jednu frost a unholy runu (wowhead má chybu, ukazuje pouze unholy runu, což je chyba..). Ovlivnit se dá jak glyphem, tak talenty. Při použítí udeří damage do targetu, bonus damage se počítá z diseasů, čili tuto abilitu nepoužívejte dřívedokud nemáte target nadotkovaný.
Chains of Ice - Spell, který při hitnutí zpomalí target a infikuje disease Frost Fever. Stojí jednu frost runu a nemá cooldown.
Death Pact - Tento sepll vás při použití vyhealuje o 40% vašich HP, avšak obětujte tím tak vyvolaného a živého peta. Ghoula nebo Gargoyla. Cooldown má dvě minuty a stojí 40 runic power.
Death Coil - Spell, který dává shadow damage se používá v unholy a bloodu. Stojí 40 runic power a dá se s ním útočit až na vzdálenost 30 yardů. Nemá žádný cooldown a nepotřebuje runy. Dá se s ním také healovat undead přátelské jednotky, čili i sebe, v případě nahození buffu Lichborne. Death Coil se dá zlepšit glyphy a talenty,
Frost Strike - Abilita, která se používá ve frost stromě. Stojí 40 runic power, s glyphem 32. Nemá žádný cooldown. Bez tohoto talentu se v podstatě frost nedá hrát, pokud nejste tank.
Howling Blast - Spell, který dá damage do targetu a všem v okolí 10 yardů. Dá se používat pouze pokud ho máte vytalentněný ve frost stromu. Doporučuji používat pouze při procu talentu Rime. Má cooldown 8 sekund a má dosah 20 yardů.
Heart Strike - Další abilita, kterou je nutno mít vytalentěnou, a to v bloodu. Dává instantní damage do targetu a menší damage do nepřátelských jednotek v okolí 10 yardů. Dostává bonus damage z diseasů, ovšem ne tak velký jako Scourge Strike. Nemá žádný cooldown a stojí jednu blood runu.
Anti-Magic Shell - Dostanete na 5 sekund protekc, která snižuje všechen obdržeý damagel spelům o 75%. Jste také imunní na harmful spelly, mezi které patří také fear. V arénách vám často zachrání kůži, ale také v PvE. Na Lordovi Marrowgarovi můžete přeběhnout přes flamy a dostat se tak bezpečně k spoluhráči, který má spike. U Lady Deathwhisper se hodí, pokud chytnete plošňák je vhodné tento štít zapnout, než se z plošňáku dostanete. U Festerguta, pokud nemáte tři stacky, což se může stát chybou vaší nebo cizí, tak vás tento buff může zachránit. Dále. u Blood Queeny při airfázi, tímto pomůžete raidu, tak, že healeři se můžou soustředit na jiné hráče, protože vy tímto airfázi přežijete bez healu. Funguje také na Envenom od rogue. Velice důležitý spell, neměl by chybět na žádném action baru. Má kvělý cooldown, pouze 45 sekund. Stojí 20 runic power.
Icebound Fortitude - Snižuje veškerou damage do vás o 30% a jste imunní vůči všem stunům. Velice šikovný spell, v PvP ho využívám velice často, kupříkladu, když už teče do bot, parťák nebo vy umíráte, tak sepnete tenhle spell a všřte mi nebo ne, tento spell vám mnohdy zachrání život. Ale nejlepší využití je například proti combu rogue, disco priest. Pokud jde rogue přes vás, tak vás k priestovi za žádnou cenu nepustí, a pokud se k němu dostanete, pod 50% hp ho dostanete stěží. Pokud si ovšem nabijete trochu priesta, zapnete tento buff, použijete všechny CD a zergnete to, je velká šance že takto toho priesta složíte, protože vám rogue nedá Cheap nebo Kidney Shot. V PvE je využitelný při tankování, nebo zkrátka když teče do bot a raid umírá. Stojí 20 runic power.
Pestilence - Pokud máte na targetu disease a použijete tento spell, tak disease "rozprášíte" a všechny nepřátelské jednotky v okolí 10 yardů dostanou disease. Sice tyto disease dávají o 50% menší damage, než kdybyste nadotkovali targety druhou cestou (Icy Touch, Plague Strike), ale stále to je damage. Neustále jej používám v arénách. Dá se vylepšit minor glyphem, který zvýší dosah z 10 na 15 yardů a major glyphem, který při použití Pestilence refreshne na vašem targetu disease. Stojí jednu blood runu.
Empower Rune Weapon - Tento spell vám instantně přidá 25 runic power a obnoví runy, to znamená pokud máte na nich cooldown, cooldown se vám zruší. Hodně dobré pokud chcete někoho nečekaně zergnout. Bohužel, má cooldown 5 minut.
Death and Decay - Plošňák, který dává shadow damage každou sekundu po dobu 10 sekund. Produkuje velice vysoký threat, hodí se používat pokud tankujete. Má cooldown 30 sekund, ovšem v unholy stromu se dá vytalentit a tím CD snížit. Stojí od každé jednu runu.
Blood Boil - Spell, který dá plošný shadow damage do všech nepřátelských jednotek v okolí 10 yardů. Pokud máte na targetu jednu z vašich diseasů, damage tohoto spellu je větší. Stojí jednu blood runu.
Summon Gargoyle - Poslední talent v unholy stromě, stojí 60 runic power a má cooldown 3 minuty. Při použití tohoto spellu vyvoláte Gargoyla, který target po dobu 30 sekund ničí pomocí shadow damage. Velice vhodné na zerg v PvP. Na tohoto peta stejně jako Ghoula funguje Shackle Undead nebo Turn Evil.
Mind Freeze - PvP abilita, která při použití přeruší castění vašeho targetu a způsobí silence na dobu 4 sekund na danou kategorii spelů (pokud castil harmful, tak na všechny harmful spelly a podobně). Range je meele range, čili 5 yardů. Má cooldown 10 sekund, a stojí 20 runic power. Dá se ovšem ve frost stromu vytalentit tak, že nebude stát žádnou runic power.
Strangulate - Klasická silence, která znemožní castit postihnutému targetu 5 sekund. Stojí jednu blood runu, má cooldown 2 minuty, ten se dá snížit o 20 sekund major glyphem. Tento spell má dosah 30 yardů. Rozhodně nezbytný spell pro PvP.
Horn of Winter - Při použití tohoto buffu dostane celý raid včetně vás 155 agility a strenght. Má cooldown 20 sekund, nestojí nic.
Rune Strike - Tato abilita se používá hlavně při tankování, protože ji můžete použít jen po tom co jste vy nějaký útok vykryli nebo mu uhli (parry, dodge). Dává 180& weapon damage a produkuje vysoký threat, i když netankujete, občas dáte parry nebo dodge, pokud se tak stane, použijte tutp abilitu, dává opravdu velký damage a vyplatí se to.
Lichborn - Tento talent je z frost stromu, má cooldown dvě minuty a nic netojí. Tento buff si můžete kdykoliv nahodit, po nahození ho na sobě máte 10 sekund a po tuto dobu jste imunní proti všem Sleep, Charm a Fear efectů. Pokud dostanete nějaký Fear, Sleep nebo Charm effect, můžete si při něm Lichborne nahodit také.
Lichborn - Tento talent je z frost stromu, má cooldown dvě minuty a nic netojí. Tento buff si můžete kdykoliv nahodit, po nahození ho na sobě máte 10 sekund a po tuto dobu jste imunní proti všem Sleep, Charm a Fear efectů. Pokud dostanete nějaký Fear, Sleep nebo Charm effect, můžete si při něm Lichborne nahodit také.
Rune Tap - Tento spell, který stojí jednu blood runu, vás vyhealuje o 10% vašich HP. Má cooldown 1 minutu, ovšem, dá se vytalentit na CD 30 sekund. Glyphem se dá zařídit, aby healoval partu. Používá se v tank talentech, nebo talentech, kdy jdete s damagerem.
Vampiric Blood - Tento talent vám při použití zvýší HP o 15% a healing done na vás o 35%. Stojí jednu blood runu, má cooldown 1 minutu a trvá 10 sekund, dá se zvýšit trvání buffu o 5 sekund glyphem.
Bone Shield - Tento buff z unholy stromu vám dá 3 stacky na 5 minut. Při každém útoku na vás, vám ubere jeden stack, ovšem damage, který stack sundal je o 20% nižší. Tento buff stojí jednu unholy runu a má CD 1 minutu. Po dobu co máte na sobě tento štít jsou healy na vás zvýšeny o 4%.
Anti-Magic Zone - Talent z unholy stromu, při použití vytvoří zónu (bublinu), která poku se v ní nacházíte absorbuje 75% spell damage. Trvá 10 sekund nebo pokud zabsorbuje 20424 damage. Stojí jednu unholy runu a má cooldown 1 minutu.
Hungering Cold - Spell z frost stromu, pokud ho použijete, všechny nepřátelské jednotky v okolí 10 yardů zmrazíte na 10 sekund. Hodí se do PvP, kdy nečekaně zmrazíte healera s vyplýtvanou insignií a doděláte damagera (například). Má cooldown 1 minutu a stojí 40 runic power.


Player versus Environment [PvE]

 

Damage


Hit Cap
Před tím, než začnu psát ohledně PvE damge specs Vám ukážu jak funguje hit cap u death knighta. U DK hit cap dělíme na tři části - two hand, dual wield a spell (Icy touch, howling blast, death coil..).
Two-hand hit cap je 8%, což dělá 262 hit ratingu.
Dual wield (2x one-hand) je hit cap neuvěřitelných 27%, což dělá 875 hit ratingu, pokud si vytelntíte Nerves of Cold Steel, bude už jen potřeba 24% - 787 hit ratingu.
Spell hit cap je 17% nebo-li 466 hit ratingu, ovšem pokud máte vytalentěný Virulence na rank 3, stačí mít 11% čili 360 hit ratingu.
Z equipu 360 hit ratingu vytáhnete bez problému, já mám z equipu nějakých 500 +- hit ratingu, což bohatě stačí i na dual wield. Dle mého názoru nemá smysl to přesocketovávat na hit cap, museli byste mít kompletně v socketech hit aby jste toho dosáhli, tím byste se ale obrali o strenght, bez které to bude znát. Tedy má zkušenost - hit rating nesocketovat. Navíc pokud jdete raid, je mnoho buffů od ostatních class, které vám hit rating zvýší.

Sockety a Enchanty
Já osobně jedu pouze full strenght, pokud bych chtěl jet na bonusy, jel bych crit+strenght, nic jiného.
Enchanty:
Head +50 Attack Power and +20 Critical Strike Rating
Shoulders +40 Attack Power and +15 Crit Rating
Back +35 Spell penetration
Chest +10 All Stats
Wrist +50 Attack Power
Hands +44 Attack Power
Legs +75 Attack Power and +22 Critical Strike Rating
Feet +32 Attack Power
Runu na zbraň Rune of Fallen Crusader. Pokud máte One-Hand, tak jedna Fallen Crusader, druhá Razorice. Fallen Crusader vám při procu přidá 15% strenght, procuje opravdu často, takže každopádně nesmí chybět. Razorice přidává frost damage.

T10 Bonus
První bonus, ke kterému jsou potřeba dvě části T10 setu zvyšuje damage Obliterate a Scourge Strike o 10% a Heart Strike o 7%, což je úplně úžasné.
Druhý bonus, ke kterému jsou potřeba čtyti části T10 setu zapíná buff, když máte cooldowny na runách, který vám po dobu 15 sekund zvyšuje damage všech spellů a abilit o 3%.
Je nutnost mít alespoň dvě části T10 kvůli tomuto skvělému bonusu, je vhodné mít i druhý set bonus, pokud nemáte nějaký o mnoho lepší nesetový equip.Frost
Tento dmg spec je podle mého názoru nejlepší volba a vytočíte v něm ze všech speců nejvíce, i když unholy se mu hodně rovná, ba většinou přetčím i frosty, ale pořád zastávám názor, že frost je lepší.
Pokud chcete ve frostu opravdu vytočit budete potřebovat zbraně, to je základ frosta. Jako zbraně nedoporučuji rychlé typu 1.6,1.5 ale 2.6,2.8. Důležitý je tam damage xxx - xxx, protože čím vyšší, tím pochopitelně vyšší damage frost strike, obliterate..
Jednoznačně nejlepší zbraň pro frost DK padá z Lich Kinga, módu 25 heroic, kdo má tuto zbraň dvakrát, ten je za vodou. Další slušné a dobře sehnatelné jsou swordy z truhly Deathbringera Saurfang, také z módu 25 heroic. Z 10 heroic padá z Blood Councils, dále také na stejném módu z Festerguta.

Talenty: 0/56/15
Improved Icy Touch - Icy Touchem dáte o 15% větší damage, a target potihnutý vaším Frost Feverem zvýší meele a ranged rychlost o 6% navíc k 20%.
Runic Power Mastery - zvýší maximální runic power ze 100 na 130. Určitě se vyplatí, protože si hezky nabijete runic power a můžete v podstatě damagovat i když máte cooldown na runách.
Nerves of Cold Steel - Zvyšuje šanci hitu o 3% a damage off-handy o 20%, proto dávejte lepší zbraň do off-handu.
Black Ice - Zvýší frost a shadow damage o 10%, velice důležitý talent, v podstatě všechny útoky máte tímto zvýšené o 10%.
Annihilation - Další jeden z nejdůležitějších talentů pro frosta, zvýší šanci na kritický zásah frost abilit o 3%, ale také, při použití ability Obliterate je 100% šance, že disease na targetu zůstanou. Normálně bez tohoto talentu při použití obliterate vaše disease z targetu zmizí.
Icy Talons - > Improved Icy Talons - Zvýší rychlost meele útoků celému raidu o 20% vám o 25%.
Killing Machine - Čím vyšší rank, tím častější procv, při procu máte 100% šanci na kriticvký zásah, platí pro ability Icy Touch, Howling Blast a Frost Strike.
Chill of the Grave - Při každém hity Icy Touch, Obliterate, či Howling Blast přidá o 5 runic poweru navíc.
Endless Winter - Zvyší strenght o 4%.
Glacier Rot - Díky tomuto talentu máte zvýšený damage o 20% Icy Touch, Howling Blast a Frost Strike.
Rime - Hodně důležitý talent, který zvyčuje šanci na kritický zásah Icy Touch a Obliterate o 15% a při úderu abilitou Obliterate je 15% šance, že resetne cooldown spellu Howling Blast a jeho zásah nenasadí cooldown na runy, proc trváa 12 sekund. Doporučuji si přes addon Power Auras nastavit hlášení tohoto procu. Nikdy nepoužívejte Howling Blast bez tohoto procu, pokud jej použijete, okrádáte se o drahocené runy, a díky tomu může klesnout při tomto častém, dá se říct failování o několik tisíc dps.
Merciless Combat - Pokud má boss pod 35% hp, váš damage Obliterate, Frost Strike, Howling Blast a Icy Touch je zvýšený o 12%.
Threat of Thassarian - Bez tohoto talentu byste mohli mlátit leda tak two-handou. Díky tomuto talentu máte 100% šanci, že při všech abilitách damagujete jak main, tak i off handou.
Blood of the North - Zvyšuje damage Blood Strike a Frost strike o 10% a při hitu Blood Strike nebo Pestilience je 100% šance, že Blood runa se stane Death Runou, do vyčerpání jejího cooldownu. Death Runa znamená, že může být použit jak jako Blood, tak Frost i jako Unholy.
Unbreakable Armor - Při zapnutí zvýší váš armor o 25% a strenght o 20%. Tento buff zapínejte jen když máte procnuté nebo zapnuté trinkety, či boss je pod 35% hp, takto tuto abilitu využijete nejvíce.
Frost Strike - Hlavní abilita, kterou damagujete, úder stojí 40 runic power, avšak s glyphem of frost strike stojí 32 runic poweru.
Guilde of Gorefiend - Zvyšuje damage bonus kritického zásahu Blood Strike, Obliterate, Frost Strike a Obliterate o 45% a trvání Icebound Fortitude o 6 vteřin. To znamená, pokud critnete bez tohoto talentu za 10 000, s tímto talentem critnete za 14500.
Tundra Stalker - Pokud je na targetu Frost Fever, váš spell damage je zvýšený o 15% a váš expertise je zvýšený o 6%.
Howling Blast - Spell, který dává damage na target plus všem nepřátelským jednotkám v okolí deseti yardů. Tento spell používejte, jen pokud se vám sepne prov z talentu Rime.
Vicious Strikes - Zvyšuje šanci na kritický zásah o 6% a zvyšuje damage při kritickém zásahu o 30&, vztahuje se na abilitu Plague Strike a Scourge Strike.
Virulence - Zvyšuje šanci na zásah spelly o 3% a target, pokud se snaží díky cure effectu shodit vaše disease, je 30% šance, že se mu to nepodaří.
Epidemic - Zvyšuje trvání vašich diseasů o 6 sekund.
Ravenous Dead - Zvyšuje váš strenght o 3% a přidává vašemu ghoulovi strenght a staminu 60% z vašich statů.
Necrosis - Při každém auto-attack hitu dáte 20% shadow damage z daného úderu.

Glyphy
Glyph of Obliterate - Jednoznačně, zvyšuje damage ability Obliterate o 25%.
Glyph of Frost Strike - Snižuje cenu Frost Strike ze 40 na 32 runic power.
Glyph of Icy Touch - Zvyšuje damage disease Frost Fever o 20%.

Rotace
Rotace je poměrně jednoduchá, držíze si disease na targetu, spamujete Obliterate, pokud máte cooldowny na runách spamujete Frost Strike. Pokud vám procne talent Rime, použít Howling Blast. Jsem zastánce toho, že nejde sepsat rotace, která se musí dodržovat, je to o zkušenostech a praxi. Ability a spelly zkrátka dáváte podle situace. Správné načasování, to je klíč k úspěchu.
Unholy
Mnoho lidí si myslí, že unholy je jen do PvP a na PvE se nehodí. Kdo si toto myslí, ten se šeredně mýlí. Já osobně tento spec jedu jak do PvP tak do PvE a vyhovuje mi. S průměrným equipem se dá vytočit opravdu veliké dps, mnohdy větší než ve frostu. Zkrátka někomu frost nesedí nebo ho nejde z důvodu, že má druhé talenty na něco jiného a ten frost si zkrátka nemůže dovolit. Navíc v unholy se poměrně hezky točí i když nemáte pořádný equip a také pomáháte raidu díky vašim debufům na targetu.

Talenty: 0/17/54
Improved Icy Touch - Icy Touchem dáte o 15% větší damage, a target potihnutý vaším Frost Feverem zvýší meele a ranged rychlost o 6% navíc k 20%.
Runic Power Mastery - zvýší maximální runic power ze 100 na 130. Určitě se vyplatí, protože si hezky nabijete runic power a můžete v podstatě damagovat i když máte cooldown na runách.
Black Ice - Zvýší frost a shadow damage o 10%, velice důležitý talent, v podstatě všechny útoky máte tímto zvýšené o 10%.
Icy Talons - Pokud na target nahodíte Frost Fever, váš autoattack se zrychlí o 20% na 20 sekund.
Endless Winter - Zvyší strenght o 4%.
Vicious Strikes - Zvyšuje šanci na kritický zásah o 6% a zvyšuje damage při kritickém zásahu o 30&, vztahuje se na abilitu Plague Strike a Scourge Strike.
Virulence - Zvyšuje šanci na zásah spelly o 3% a target, pokud se snaží díky cure effectu shodit vaše disease, je 30% šance, že se mu to nepodaří.
Epidemic - Zvyšuje trvání vašich diseasů o 6 sekund.
Ravenous Dead - Zvyšuje váš strenght o 3% a přidává vašemu ghoulovi strenght a staminu 60% z vašich statů.
Necrosis - Při každém auto-attack hitu dáte 20% shadow damage z daného úderu.
Morbidity - Zvyšuje damage a heal Death Coilu o 15% a snižuje cooldown Death and Decay o 15 sekund.
Outbreak - Zvyšuje damage Plague Strike o 30% a Scorgue Strike o 30%.
Blood-Caked Blade - S každým auto-attackem máte 30% šanci na procnutí tohoto talentu, který udeří za 25% z damage zbraně a 12.5% z každého disease.
Impurity - Ke všem spell útokům a diseasům přidá 20% damage z auto-attacku.
Dirge - Produkuje o 5 runic poweru víc při každém hitu Scourge Strike, Death Strike, či Plague Strike.
Reaping - Pokud hitnete target Pestiliencí nebo Blood Strike, je zde 100% šance, že vaše Blood runa se promění na Death runu dokud ji nevyužijete nebo nevyprší deset sekund.
Desolation - Zasáhnutím targetu Blood Strikem spustíte tento talent na dvacet vteřin, který zvyšuje damage všech útoků o 5%.
Crypt Fever - Pokud aplikujete na target disease, aplikujete také effect Crypt Fever, který zvyšuje damage done všech diseasů na targetu o 30%. Vhodný do raidu, protože tímto bootnete i ostatní hráče, kteří používájí disease.
Wandering Plague - Při každék tiku jakékoliv disease na targetu je šance, že v daném tiku kdy tento talent procl je tik disease zvýšený o 100% damage a zasáhne všechny nepřátelské jednotky v okolí 8 yardů.
Ebon Plaguebringer - Váš Crypt Fever se stane Ebon Plague, který damage done diseasů na targetu zvýší ještě o 13% a zvýší šanci na kritický zásah o 3%.
Scourge Strike - Abilita, která dává instantní damage.
Rage of Rivendare - Zvyšuje damage o 10% všech vašich útoků, pokud je na targetu Blood Plague a zvyšuje expertise o hodnotu 5.

Glyphy
Glyph of Plague Strike - Zvýší damage done ability Plague Strike o 20%.
Glyph of Dark Death - Zvýší damage done spellu Death Coil o 15%
Glyph of Icy Touch - Zvýší damage done disease Frost Fever o 20%.

Rotace
Opět opakuji a budu to opakovat stále, neexistují rotace, kterými když se budete řídit vytočíte nejvyšší dps, je to o načasování a praxi. Zhruba se točí ale takto - jako první, jako u všech speců nahodíte diseasy, čili Icy Touch, Plague Strike. Poté začneme spamovat Scourge Strike a Death Coil podle situace. Pokud plošníte, rozhodně zapojte plošňák Death and Decay, ovšem pozor na aggro, tento plošňák jej nehorázně builduje. Dále můžete použít Pestilienci a tím "rozprášit" disease na ostatní targety.
Hlavní je držet si disease, ty vám nesmí za žádnou cenu spadnout. Pokud možno šetřit s runic power, a střídavě, někdy nestřídavě používat se Scourge Strike. Toto vám zkrátka neporadím, na to musíte přijít sami a osahat si to.
Blood
Jako DPS bohužel musím říct nejhorší ze všech speců, ovšem tím nechci říct ať do damage nehrajete blood. Mnoho lidí chce hrát blood, protože ten damage je zkrátka okouzlující, ale na druhou stranu, frost nebo unholy nepředamagujete. Blood je specifický tím, že díky němu hitnete snad nejvíce ze všech meeleček. Já nemám problém critnout autoattackem za 16 tisíc, Death Strikem za 30 tisíc a to s průměrným equipem. Jednou se mi stala příhoda, kdy jsem chytl mind control na bossovi Lady Deathwhisper a vybil půlku raidu. Autoattack za 40 tisíc do mých spoluhráčů bez resilky. Teď ale vážně, v bloodu se dá točit, ale nikdy ty výsledky nebudou stejné jako unholy nebo frost.

Talenty: 50/0/21
Butchery - Pokud killnete target, který dává honor nebo zkušenosti dostanete ihned 20 runic power, dále tento talent přidává 2 runic power per 5 seconds, když jste v combatu.
Subversion - Zvyšuje šanci na kritický zásah o 6% a snižuje threat o 25% pokud jste v unholy nebo blood presenci.
Bladed Armory - Na každých 180 armoru dostanete 5 attack power.
Two-Handed Weapon Specialization - Zvýší damage vaší two-hand zbraně o 4%.
Scent of Blood 2/3 - Máte 15% šanci po dodge, parry nebo obdržení přímé damage do vás na přidání 2 stacků effectu Scent of Blood, který vám při hitu přidá 10 runic power. Tento talent je spíše na tankování, ale věřte mi, občas se tento talent hodí a pomáhá  k buildování runic poweru.
Dark Conviction - Zvýší šanci na kritický zásah o 5% všemi útoky.
Death Rune Mastery - Při hitu Obliterate nebo Death Strike je zde 100% šance, že jedna z unholy nebo frost runy se promění v death runu. Velice výhodné, jelikož Heart Strike potřebuje pouze blood runu a tímto můžete v podstatě velice často spamovat tuto abilitu.
Bloody Strikes - Zvyšuje damage Blood Strike o 15%, Heart Striku o 45% a Blood Boilu o 30%.
Veteran of the Third War - Zvyšuje strenght o 6%, staminu o 3% a expertise o hodnotu 6.
Bloody Vengeance - Po každém kritickém zásahu do targetu se spustí tento talent, který vám na 30 sekund zvýší fyzický damage o 3%, stackuje se až na třikrát, to znamená, že můžete tento útok zvýšit až o 9%.
Abomination's Might - Zvýší attack power o 10% celému raidu, plus vám přidá 2% strenght.7
Hysteria - Velice šikovný buff, můžet ho hodit na sebe nebo na přátelskou jednotku. Buff trvá 30 sekund a po tuto dobu zvyšuje fyzickou damage o 20%. Nevýhoda je, že každou sekundu ztrácíte 1% hp, čili za tu půlminutu ztratíte 30% hp.
Improved Blood Presence - Pokud jste v Unholy nebo Frost presenci, tak díky tomuto talentu máte stále zachováno
Improved Death Strike - Zvyšuje damage Death Strike o 30%, šanci na kritický zásah o 6% a healování o 50%.
Sudden Doom - Pokud udeíde Blood Strike, nebo Heart Strike, je zde 15% šance, že vám to pustí do targetu i Death Coil, který vám nijak nesebere runic power ani nic jiného. Doslova Death Coil zdarma.
Might of Mograine - Zvyšuje damage kritických zásahů Blood Boilem, Blood Strike, Death Strike a Heart Strike o 45%.
Blood Gorged - Pokud máte nad 75% HP, všechne váš damage je zvýšen o 10% a dále ignorujete za všech okolnotí protivníkův armor o 10%.
Vicious Strikes - Zvyšuje šanci na kritický zásah o 6% a zvyšuje damage při kritickém zásahu o 30&, vztahuje se na abilitu Plague Strike a Scourge Strike.
Virulence - Zvyšuje šanci na zásah spelly o 3% a target, pokud se snaží díky cure effectu shodit vaše disease, je 30% šance, že se mu to nepodaří.
Epidemic - Zvyšuje trvání vašich diseasů o 6 sekund.
Ravenous Dead - Zvyšuje váš strenght o 3% a přidává vašemu ghoulovi strenght a staminu 60% z vašich statů.
Necrosis - Při každém auto-attack hitu dáte 20% shadow damage z daného úderu.
Morbidity - Zvyšuje damage a heal Death Coilu o 15% a snižuje cooldown Death and Decay o 15 sekund.
Blood-Caked Blade - S každým auto-attackem máte 30% šanci na procnutí tohoto talentu, který udeří za 25% z damage zbraně a 12.5% z každého disease.

Glyphy
Glyph of Dark Death - Zvýší damage done spellu Death Coil o 15%
Glyph of Death Strike - Zvýší damage Death Strike o tolik %, kolik máte runic power, ovšem maximální zvýšení je o 25%. Tato schopnost nijak nespotřebovává runic power.
Glyph of Plague Strike - Zvyšuje damage done ability Plague Strike o 20%. Třetí Glyph je v podstatě libovolný a záměna rozhodně vadit nebude.

Rotace
Není to nejjednodušší, chce to cvik, trénink a pochopit. Začneme jako vždy, dotkami, které si po celý combat držíme na targetu. Nabijeme si Heart Strike runic power na vyšší než 25, jakmile máme, začneme dávat Death Strike. Co zbyde z run, tak domlátíme Heart Strikem a ihned poté začneme Death Coilovat. Mezi tím by nám měly naběhnout runy a opět - Heart Strike si nabít runic power na vyšší než 25, Death Strike, Heart Strike a Death Coilujeme. Tak nějak vypadá rotace na bloodu. Možností je samozejmě více a damagujeme podle situace.